Archiv

. Šrámek Petr – Janáček Leoš (14/ 01/ 1907)

Nabízí, že by mohl sbírat materiál ve Slezsku. Podává údaje o své osobě, povolání a o svých zkušenostech a znalostech, které může uplatnit v rámci sběru písní. Potřebuje však, aby mu byly hrazeny výlohy.

. Šrámek Petr – Janáček Leoš (rok 1908)

Mohl by opět ve věci sbírání písní něco učinit a poslat slovácké písně, dosud nikde neotištěné. Prosí o zaslání návodu na sbírání písní a popř. nějaká obnos na známky. Snad by mohl nasbírat i něco zde na Hané.

. Šotkovský Josef – [Vysloužil Jiří] (27/ 12/ 1950)

Reaguje na výtky ze dne 15. 12. 1950. Připouští, že nestíhal odpovídat na dopisy. Sděluje svůj názor na práci, kterou při sběrech písní vykonal a na honorář, který mu byl za to vyplacen. Omlouvá se za výrazy, které užil na adresu SÚ PLP v dopise Miloslavu Ištvánovi. Slíbené starožitnosti pošle po rozhovoru s Ladislavem Báčou do těšínského muzea.

. Státní ústav pro lidovou píseň – Šotkovský Josef (15/ 12/ 1950)

Týká se sběru písní lidových písní v Mostech u Jablunkova a okolí. Honorář za jeho práci při sběru písní byli nuceni vypočítat jen na základě zpráv, jelikož nezasílal žádný materiál. Připomínka k Šotkovského dopisu adresovaného p. Ištvánovi ze dne 13. 11. 1950. Ústav měl zájem vyplatit mu honorář, ale nedostal od něj vyúčtování a ani odpověď na žádosti o zaslání materiálu.