Archiv

. Vetterl Karel – Zbořil Jaroslav (13/ 09/ 1963)

Odpovídá na dopis z 9. září. Sděluje, za jakých podmínek nakoupili adresátův rukopis přes antikvariát Kniha. Děkuje za životopisná data o uhřických muzikantech. Prosí o vyplnění cestovního účtu. Uvádí adresu pracovnice muzea H. Kusákové. Adresátem sdělené údaje o malířích poslal do Veselí n/M znalci slováckých malířů.

. Vlach Jaroslav – [Vetterl Karel] (12/ 03/ 1963)

Pro žarošický sborník dokončuje článek „Příspěvky k dějinám divadla, hudby a zpěvu v Žarošicích“. Uvádí údaje, které zjistit z materiálů Jakuba Vrbase o kapele pod vedením cimbalisty Vavřína Šebely a o jejím složení. Zmiňuje též poznatky o dechové „turecké“ muzice.

. Vlach Jaroslav – [Vetterl Karel] (15/ 04/ 1963)

K dopisu ze dne 10. t. m. sděluje, že článek R. Malíka nepřinese nic podstatného. Poznamenává, že je Malík citován v knize „Stopami rozpomienok“ (1956) od Bohumila Haluzického. Uvádí údaje k původu rodu Gálů – Gallů, potvrzuje, že je nutné navštívit kapelníka Františka Novotného. Má adresát podchyceného násedlovického kapelníka Jana Petráše? Zmiňuje další údaje k tomuto kapelníkovi.

. Vetterl Karel – Vlach Jaroslav (02/ 05/ 1963)

Vrací Vrbasův rukopis a děkuje za zapůjčení. Sděluje, že byl velmi spokojen s návštěvou v Žarošicích a Dambořicích. Uvádí, s kým se tam setkal a jaké cenné poznatky získal. O Petrášovi z Násedlovic ví, ale nepohrdne materiálem, který by mu mohl adresát zapůjčit. Souhlasí informace, že pocházel z Halenkova a do Násedlovic se přistěhoval r. 1890?

. Kyselková Františka – Státní ústav pro lidovou píseň (26/ 11/ 1934)

V příloze odevzdává písně sebrané na Kyjovsku a považuje tím za ukončenou práci, kterou začala v dubnu 1930. Prozkoumala 34 obcí, vyslechla asi 160 zpěváků a zpěvaček a sebrala 642 písní. Dále podává podrobné informace o jednotlivých cestách na Kyjovsko a seznam vesnic s počtem sesbíraných písní.